Ekonomi

Silivri’de üretici kadınlara gübre desteği

İSTANBUL (İGFA) –Silivri Belediyesi, Danamandıra İlçesi’ndeki barbunya üretiminin eski ihtişamına kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz dönemde Danamandıra’dan barbunya üreten kadınlara üretim temeli kazandıran Silivri Belediyesi, kadın üreticilerin tüm yer altı ve yer üstü gübre ihtiyaçlarını da ücretsiz karşıladı. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Danamandıra Kapalı Pazaryeri yanında düzenlenen dağıtım programında gübrelerini alan kadın üreticiler, takviyelerinden dolayı Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a teşekkür etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Danamandıra Kaymakamı Cengiz Çelik, “Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz, seçildiği ilk günden bu yana çiftçiye, hayvancılığa ve tarıma büyük destek veriyor. Desteği için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Çelik’in ardından söz alan Danamandıralı kadın yapımcı Gülsüm Eren, “Danamandıra’da barbunya üretimi Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz sayesinde devam ediyor. Her zaman yanımızda olan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. sözlerini kullandı.

haberodunpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu