Haber

İBB Kent Restoran’ın üçüncüsü Sultanbeyli’de açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından dar gelirli vatandaşlar, öğrenciler ve esnaf için açılan “Şehir Lokantası”nın üçüncüsü Sultanbeyli’de hizmete açıldı.

Mehmet Akif Mahallesi’ndeki lokantanın açılış törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrencilerle birlikte bir merkeze gelerek yemek ikramında bulundu.

Burada öğrencilerle birlikte yemek yiyen İmamoğlu, daha önce hizmete giren Kent Lokantalarından 170 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Kent Lokantalarının sabit fiyatlarla hizmet verdiğini kaydeden İmamoğlu, “Özellikle öğrencilerin buna ihtiyacı olduğunu görüyorum. Buna katkı sağlamak bizleri mutlu ediyor. Türkiye’de önemli bir geçim sorunu var. Bu konuda asıl fedakarlık önemli kurumlara düşüyor. bizim gibi devletin.Biz de cesaretle kararlar alıyoruz ve kararlar alıyoruz”Yolda yürüyoruz. Şehir lokantalarının kapasitelerine göre gelen yemekler erken bitiyor. Bu da insanımızın böyle bir alana ne kadar ihtiyacı olduğunun bir göstergesidir.” diye konuştu.

Bu restoranların sayısını artırmayı hedeflediklerini, hedef kitlelerinin ise öğrenciler ve işçiler olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Mümkün olduğunca bu fiyatları koruyarak insanımıza katkı sağlamak istiyoruz. İnsanlarımız birlikte zenginleşsin istiyoruz. ” söz konusu.

İmamoğlu daha sonra çalışanlara ve vatandaşlara hatıra fotoğrafı çektirdi.

Günlük 700 kişilik kapasiteye sahip restoranda 4 çeşitten oluşan menü 29 liradan satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu