Haber

Öğretmenden ağır hasarlı evini çalan hırsıza: Lütfen getirin

HATAY’daki depremde ağır hasar gören evinden eşyaları çalınan sınıf öğretmeni Mesut Ağlamış (40), “Madem böyle bir enkazdan bir şeyler çalmayı becerebiliyorsunuz, keşke bir çaba gösterseydiniz. Enkazdaki canımızı kurtarın, lütfen benim eşyalarımı getirin.”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde oturan sınıf öğretmeni Mesut Ağlamış, Toprak Apartmanı’nın 2’nci katındaki dairesinde yalnız başına mahsur kaldı. Evdeki duvarın çökmesiyle uyanan Ağlamış, ağır hasarlı binadan çıkarak Saraykent Mahallesi’nde eski eşi Neriman Kalkan (39) ve oğlu Deniz Ağlamış’ın (8) yanına koştu. Eski eşi ve oğlunu otomobille Adana’ya götüren Ağlamış, şehre dönerek gönüllü olarak hayır faaliyetlerine katıldı.

BUZDOLABINI BAĞIŞLADI Oğlunun okul kaydı için Adana’ya giden Ağlamış, 9 Nisan’da dönerek evinin bulunduğu sokağa çıktı. Buzdolabının apartmanın girişinde olduğunu gören Ağlayan şüphelenerek kendi apartmanına gitti. Çelik kapısının söküldüğünü gören Ağlayan, çamaşır makinesi, kombi, ankastre fırın ve ocak, koltuklar ve fotokopi makinesinin çalındığını fark etti. Karakola giderek şikayetçi olan Ağlamış, buzdolabını yardım faaliyetleri yürüten bir merkeze bağışladı. “Eşyaların maddi değerinden çok anılarla dolu bir evim vardı. Öğrencilerimin bana hediye ettiği eşyalar, oğlumla yaptığım fotoğraflar vardı. Hepsini kaybettim, geçmişimle olan bağımı. Çalınan eşyalarım için polise gidip şikayette bulundum. Bir sonuç çıksa bile buradaki yıkım daha ağır olur.” “Benim için manevi. Biz burada insanlara yardım etmeye ve yaralarımızı sarmaya çalışırken bu tür olayların yaşanması çok üzücü. Hoş olmayan insanlarla karşılaşmak umutlarımızı söndürüyor” dedi.

Evindeki eşyaları çalan hırsızlara seslenen Ağladı, “Böyle bir enkazdan bir şeyler çalmayı becerebiliyorsanız keşke enkazda canımızı kurtarmaya çalışsaydınız. Lütfen benim eşyalarımı getirin. , hayatta kalanlar mı? ölü?” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu