Haber

İsrail’in kayıpları artıyor! Meclis üyeleri toplantıyı ağlayarak terk etti

Gazze Karadan girmeye çalışan İsrail askerleri, Hamas militanlarıyla yaşanan sıcak çatışmalarda ağır kayıplar vermeye başladı. Son 24 saatte 20’ye yakın İsrail askeri hayatını kaybederken, İsrail parlamento üyelerinin dünkü toplantısında ilginç anlar yaşandı.

SIZMA OPERASYONUNDA KAYIPLAR YAŞADILAR

İsrail Gazze Yaklaşık bir aydır katliam sürüyor. Geçen hafta karadan Gazze Şehre sızmaya çalışan İsrail askerleri, Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları ile çatışıyor. Kassam Tugayları’nın Gazze sınırındaki saldırıları karşısında şok yaşayan İsrail ordusu, burada 20’ye yakın askerini kaybetti.

NETANYAHU: ÜZÜNCÜ KAYIPLARIMIZ VAR

Öldürülen İsrail askerlerinin ardından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yenilgiyi kabul ederek, “Zor bir savaşın içindeyiz. Uzun bir savaş olacak. Bunda önemli kazanımlarımız var ama acı kayıplarımız da var. Bilin ki her askerimiz bir dünyadır. Askerlerimiz haksız bir savaştadır, “İç savaşta şehit oldular. Siz İsrail vatandaşlarına söz veriyorum, görevimizi yerine getirene kadar devam edeceğiz, zafere kadar devam edeceğiz” dedi.

TOPLANTIDAN AĞLAYARAK TERK ETTİLER

Öte yandan bu kayıp haberi İsrail Parlamentosu üzerinde şok etkisi yarattı. Yayınlanan bir videoda, İsrail ordusunun ağır kayıplar vermesi nedeniyle çok sayıda milletvekilinin ağlayarak toplantıdan ayrıldığı görüldü.

habertortum.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu